Hra o židli je celostředisková akce.

Jde o bojovku na celý den (vlčata – Človíčkové a Zelená) případně s přespáním (skauti, roveři – Kaktusi a Orli), kde na nějakém kopci je židle, co by trůn panovníka, který je zlý a je třeba ho sesadit. Sesazení se děje dobytím této židle.  Každý oddíl je jeden rod, který má svůj znak a svoji barvu, aby se poznali. Cílem každého rodu je ukořistit pro sebe židli a dostat se tak na trůn.  Před samotnou hrou je čekají ještě nějaká stanoviště úkoly, které budou muset splnit cestou k místu bitvy.
Tato hra většinou probíhala na Vítkově Hrádku v Jindřišském údolí kousek od JH, bohužel po vykácení lesa na kopci, kde hrádek stojí, je již toto místo nepoužitelné, takže bylo třeba hledat místo jiné – kluci našli místo u Dobré Vody u Číměře.
Cesta tam (a pro Vlčata i zpět) bude zajištěna autobusy, cesta zpět pro skauty v neděli zajištěna již není a bude třeba pro ně do Dobré Vody dojet (pozor, silnice na Bystřici se kope). Samozřejmě přespání není povinné, takže i skauti se mohou vrátit v sobotu busem zpět.
Akce je pro všechny oddíly ze střediska, a současně i pro oddíly z druhého skautského střediska v Jindřichově Hradci, takže dětí tam bude nejspíše hodně.
Základní informace jsou v přílohách. Akci připravují naši roveři, takže pokud budete mít dotazy, obracejte se na rádce družin vašich dětí.
Každý, kdo na bitvu pojede potřebuje 5 papírových koulí (nijak netvrzených), štít a obleček rytíře v barvách rodu (není třeba šít kostým, stačí i barevné triko s nakresleným znakem a pod, na štítu ideálně nakreslený znak rodu – jaké barvy, obrázek – vše je v příloze.
Hra by měla proběhnout (pokud to epid. situace a vládní nařízení dovolí) 11. 9., s přespáním pro skauty do 12. 9. 2021. Přespání je ve stanech – děti by se měli s rádci domluvit, jak budou ve stanech spát, kdo stan má a kdo ne, případně, jestli si půjčí střediskové stany.
Abychom tušili, kolik dětí zhruba pojede, prosím napsat zpět na e-mail (elhanajh@gmail.com) do 25. 8. 2021 jestli Váš syn/ové pojede/pojedou a případně, zda budou přespávat nebo ne – podle přihlášených se bude objednávat počet autobusů, a jídlo na neděli.
informace o rodu – rod Pugionové
informace pro Človíčky a Zelenou šestku – Hra_o_židli_(vlčata)
informace pro Kaktusi a Orli – Hra_o_židli_(skauti,roveři)